Google Ads Nedir?

Her gün milyarlarca insan internet etrafında değişik arama motorlarını kullanarak değişik anahtar sözcüklerle aramalar yapıyorlar. Aşinayı gibi Google bu alanda hali hazırda dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru konumunda. Google Ads kısaca kendi seçtiğiniz reklam tipini, tanımladığınız bütçe ile seçtiğiniz hedef kitleye sunmanızı sağlar. Ads reklamları arasında; metin reklamları, görsel reklamlar, duyarlı reklamlar ve Youtube reklamları en çok seçim edilen seçenektir.

Reklamınız gösterildiğinde değil, tıklanıldığında size fiyat yansıması olmaktadır. Tıklama fiyatları, alakalı anahtar sözcüğünüzün rekabet vaziyetine göre şekillenmektedir.Şayet rekabeti çok olan bir alanda arama ağı reklam vereni olacak iseniz, çok iyi bir Google Ads optimizasyonuna lüzumunuz vardır. Google’a azami reklam önerisini siz veriyor olsanız bile, Google sizin reklamınızı en ön sırada gösterme garantisini asla vermez. Arama ağı reklam sıralaması; reklam nitelik puanı, reklam ilgi seviyeyi ve site/sayfa sürati ile tanımlanır. Burada çok iyi bir Google Ads Danışmanlığı hizmeti almanıza gereksinim vardır.

 

Google Ads / AdWords Reklam Danışmanlığı Nedir?

Google Ads başka bir deyişle daha önceki ismiyle Google AdWords reklam danışmanlığı, sitenize ve size özel bir Google Ads Danışmanını saat/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Google Ads danışmanlığı, Google’ın reklam servisi için verilen danışmanlık hizmeti modelidir. Google Ads Reklam Danışmanı kısaca size; Google reklamlarının tasarlanması ve yapılandırılması ile sektörünüze ve size özel bir danışmanlık sunmaktadır.

SEM Nedir? (Search Engine Marketing)

SEM sözcüğü, Search Engine Marketing kısaltmasıdır. Kısacası arama motoru pazarlaması demektir. Web sitenizde bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, SEO danışmanlığı çalışmaları pazarlama galibiyeti için yeterli olmayacaktır. Ciddi bir pazarlama taktiği için SEM kullanmak özellikle yeni başlayanlar için daha süratli hasılat elde edebilmek için lüzumludur. SEM yalnızca Google AdWords reklamlarını içermemektedir. YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve değişik tüm sosyal medya mecralarına vereceğiniz fiyatlı reklamlar SEM reklam hizmetine dahildir. Bu çalışmalar, aynı anda bir hayli alıcıya sahip olmanıza imkân sağlayacaktır. SEM danışmanlığı ile kısa müddette tanınmak ve hemen para kazanmaya başlamak muhtemeldir.

Google Ads Reklamlarına Nereden Başlamalıyım?

Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması nedeniyle projeye özel çalışma yapılması ehemmiyetlidir. İyi bir Google Ads Danışmanı, projeyi tabi yakalayacağı incelemeler sonucunda, doğru bir çalışma tasarıyı oluşturarak operasyonlarına başlamalıdır. Size özel Google Ads reklam danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel stratejinizi bugün beraber tanımlayalım.

Google Ads Reklam Fiyatları ve Reklam Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

Her web sitenin birbirinden değişik olduğu gibi, her reklam vakitçide birbirinden değişiktir. Reklam maliyetlerinin ve fiyatlarının hesaplanması birkaç temel unsura direnir.

Aranma hacimleri yoğunluğu maliyetlendirmeyi tesirler.
Sektörlerin büyüklüğü ve rekabet hacimlerinin güçlüğü maliyetlendirmeyi tesirler.
Websitenin mevcut gidişatları maliyetlendirmeyi tesirler.
Reklam nitelik puanları maliyetlendirmeyi tesirler.

Google Ads’e Reklam Veriyorum, Ancak Telefonum Çalmıyor Neden?

Bilgisi olsun ya da olmasın herkes Google’a basitlikle reklam verebilir. Google Ads ile  yeni reklam verecek olan kullanıcıları/alıcıları kazanmak ismine 2 mod ile reklam vermeyi sağlamaktadır. Bunlardan ilki Uslu Mod ve ikincisi ise Uzman Modudur.

Uslu mod ile verilen reklamların tamamı “geniş eşleme” ile yayına çıkar. Bu size daha fazla para tükettirir iken kitlenize erişmenizi neredeyse olanaksız kılar. Uzman modu ile reklam vermek ise doğru idarenmesi gereken zorlu bir süreçtir. Kısacası herkes Google’a reklam verebilir ancak herkes Google’a yararlı reklam veremez.

www.onsaajans.com

Bir diğer yazımızı okumadınız mı? | https://www.onsaajans.com/seo-uzmani-nedir-seo-uzmani-ne-yapar/

Write A Comment