SEO ( ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU )

Arama motoru optimizasyonu SEO genellikle web sitenizin muhtelif kısımlarında minik farklılıklar yapmakla alakalıdır. Tek tek bakıldığında bu farklılıklar artımlı iyileştirmeler gibi görünebilir ancak değişik optimizasyonlarla birleştirildiklerinde, sitenizin kullanıcı tecrübeyi ve organik arama neticelerindeki performansı üzerinde dikkate değer bir faydası olur. Web sayfalarının temel bileşenlerinden oluştuğu için bunların bir hayliyi hakkında halihazırda bilgi sahibi olmanıza karşın bunlardan en iyi biçimde faydalanmıyor olabilirsiniz.

Web sitenizi, kullanıcılarınızın gereksinimlerini karşılayacak biçimde optimize etkeniz gerekir. Bu kullanıcılardan biri, diğer kullanıcıların içeriğinizi keşfetmesine takviyeci olan arama motorudur. Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarının içeriğinizi kavramasına ve sunmasına takviyeci olmayla alakalıdır.

 

Bu surattan web sitesinde içeriklerin iyileştirilmesi lüzumlu görülen farklılıkların uzman tarafından yapılması gibi harekâtlar gerekmektedir. SEO işini yaparken ‘birinci sayfa, birinci gizeme’ gibi laflar vermemekteyiz. Bunun yerine site trafiğinde ve sitedeki genel anahtar sözcüklerinde neredeyse %80’nin kademeli olarak ziyaretçi çoğalışı sağlamaktayız. Bununla birlikte internet siteniz arama motorlarında en üst sıralara kadar gelmektedir.

 

Netice olarak SEO çalışması, arama motoru botlarının web sitenizi, milyonlarca web site arasında daha kolay tarayarak daha süratli bir biçimde tespit etmesini sağlar. Bunun neticesinde ise siz internet etrafında hangi belirlemeleri karşılamak istiyorsanız o istikamette SEO çalışması yapılarak organik bir biçimde alakalı belirlemelere erişmek isteyen kullanıcıların size erişmesine destekçi olmuş olur.

Fiyatlı reklamları görmezden gelen hatrı sayılır internet kullanıcısı için SEO çalışması, işletmenizin internet etrafındaki kontrolünü ve eminliğini artıran bir hizmettir.

 

 

Web sitenizin organik aramalarda daha üst sıralarda yer alması için lüzumlu tahlil operasyonlarının yapılması gerekir. Sonrasında ise lüzuma uygun SEO çalışması başlatılır.

Ceviz Bilişim olarak SEO deneyimimiz ile size her zaman ideal SEO hizmetini vermek için çalıştığımızı öğrenmenizi isteriz.

Neler Yaptık ?

Hadi beraber çalışalım !

Bir Projeniz Mi Var ?

Onsa Ajans olarak eğer bir projeniz var ve aklınızda projenize dair soru işaretleri var ise telefon numaranızı bizler ile paylaşarak en kısa sürede sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.