SEO Uzmanı: SEO Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar ve Ne Kadar Maaş Alır?

Her web site sahibi, web sitesinin daha fazla organik ziyaretçi alması için Google ve diğer arama motorlarında ilk sayfada yer almak ister. Seo, Bunun için ise Arama Motoru Optimizasyonuna SEO müracaat edilir. Arama motoru optimizasyonu SEO ile amaç; web sitesinin kıymetini/otoritesini artırarak, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak, sitenin organik ziyaretçi trafiğinin artırılmasıdır. Doğru algoritma çalışmaları ile  SEO denilen süreç ile sıralama kazanılır. Bütün bu noktada web sitelerinin ilk sayfada yer almasını isteyen şahıs ya da müesseseler SEO Uzmanı arayışına başlarlar. SEO Uzmanı nedir sualinin yanıtı, kısaca bu dur.

 

 

1. SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

SEO Uzmanın yaptığı işi; arama motorlarının bir web sitesi hakkında daha fazla doğru bilgiye sahibi olup, onu yukarıya taşımasına öncelik tanıyan hizmet modeli olarak belirlemek olasıdır. Başka Bir Deyişle kısacası; sitenizin tüm organik arama trafiği ile alakalı çalışan bireye, SEO Uzmanı denir. SEO Uzmanları, sitelerin Google ve öteki arama motorları tarafından daha fark edilir hale gelmesi ismine efor sarf etmektedir.

2. SEO Uzmanı Olmak Zor Mudur?

Kariyerinize SEO Uzmanı olarak başlamak ya da sürdürmek istiyorsanız, önceliğiniz Google’ı hoşlanmak olmalıdır. SEO; yüksek hasılat, kolay para ya da kolay iş modeli olarak asla görülmemelidir. Zira hakikatinde SEO, bir istektir. İyi bir SEO Uzmanı olmak için; son kullanıcıların arama amaçlarını kavramak, Google’ı yanıltmayan doğru çalışmaları yapmak ve asla çalışmaktan bırakmamak en ehemmiyetli unsurlardandır. Şayet yaratıcıyım, çalışmayı seviyorum ve yenilikleri takip edip incelemek benim işim diyorsanız… İyi bir SEO Uzmanı olmanız çokta güç değil demektir.

3. SEO Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

SEO Uzmanı Maaşları 2022 Güncel;

  • SEO Elemanı: 5000 TL – 6500 TL
  • SEO Uzmanı: 6500 TL – 9500 TL
  • Kıdemli SEO Uzmanı: 10000 TL – 15.000 TL
  • SEO Stratejisti: 15.000 TL – 45.000 TL

 

 

www.onsaajans.com

Bir diğer yazımızı okumadınız mı? | https://www.onsaajans.com/e-ticaret-danism…-ve-nasil-olunur/

Write A Comment